Dlaczego SleepMed?

Strefy twardości w materacu - czym są i na co wpływają?

Strefy twardości w materacu - czym są i na co wpływają?

Strefy twardości w materacu - czym są i na co wpływają?Szukając idealnego materaca jedną z głównych funkcji, na którą warto zwrócić uwagę jest możliwość dopasowania podłoża do naszej sylwetki. Ostatnio na rynku popularność zyskują podłoża, w których zastosowany został podział na fizjosystemowe strefy bazujący na wyodrębnieniu siedmiu obszarów twardości, z których każdy ma inne przeznaczenie. Czym jest tak właściwie ten system i jak wpływa na użytkownika?

Czym są strefy twardości?

Wybór odpowiedniej twardości materaca to nie wszystko, co możemy zrobić dla naszego komfortu - warto zwrócić także uwagę na podział podłoża na strefy fizjosystemu, które stają się niejako już standardem najlepszej jakości modeli do spania. Wspomniane strefy to nic innego jak umiejętny podział materaca na obszary różniące się twardością. Wykonuje się to w celu zapewnienia optymalnego poziomu podparcia wszystkich części ciała. System ten może występować w każdym typie materaca, jednak ich konstrukcja znacząco się różni przy jednoczesnym zapewnieniu tego samego efektu. W modelach sprężynowych rozwiązanie zostało osiągnięte poprzez zastosowanie różnej twardości innowacyjnych sprężyn, z kolei w modelach skonstruowanych z pianek wysokoelastycznych - poprzez odpowiedni system nacięć i otworów wentylacyjnych wkładu materaca. Modele wykorzystujące piankę termoelastyczną bazują na tym, że dopasowuje się ona do kształtu ciała pod wpływem naturalnej temperatury użytkownika, tworząc tym samym odpowiednią konstrukcję podparcia ciała. Warto wspomnieć, że na rynku dostępne są podłoża, które cechują się podziałem na 3, 5 lub 7 stref fizjosystemu, z czego ta ostatnia opcja jest najkorzystniejsza, ponieważ wydzielone w nim strefy obejmują: optymalne podparcie głowy, wysoki komfort barków, podparcie lędźwi, bioder, ud, łydek oraz komfortowe podpieranie stóp.

Strefy twardości w materacu

Korzyści wynikające ze stref twardości

Jak już wspominaliśmy podział na siedem stref twardości jest najlepszy, dlatego że wynika z niego więcej korzyści dla naszego zdrowia i komfortu wypoczynku. Przede wszystkim modele te zapewniają indywidualne dopasowanie do kształtu każdej sylwetki, z uwzględnieniem anatomii oraz newralgicznych punktów ciała użytkownika. Ponadto, system ten zapewnia materacowi wysoki poziom wzmocnienia podłoża w miejscach, które są najbardziej narażone na odkształcenia, dzięki czemu model jest znacznie bardziej odporny na długoletnią eksploatację. Zapewnienie sobie właściwego podparcia każdej z części naszego ciała wspaniale wpływa na podwyższenie ogólnego komfortu wypoczynku i jakości snu, poprzez ułatwianie znalezienia użytkownikowi idealnej pozycji. Siedmiostrefowy fizjosystem umożliwia pełne rozluźnienie wszystkich mięśni, co skutkuje brakiem ucisku na organy wewnętrzne oraz wspomaganiem krążenia krwi. Materace posiadające takie innowacyjne rozwiązanie są pomocne przy niwelowaniu bólu kręgosłupa utrudniającego codzienne funckcjonowanie.

Najlepsze materace z podziałem na strefy twardości

Szukając materaca, w którym zastosowano siedem stref twardości warto zwrócić uwagę na poniższe modele. Pierwszą naszą propozycją jest materac SleepMed Premium, który bazuje na piance wysokoelastycznej, wzbogaconej dodatkowo o piankę termoelastyczną. Zapewnia on idealne wsparcie dla ciała oraz odczuwalny na skórze efekt masażu, a także posiada właściwości ortopedyczne i jest kompatybilny z regulowanymi stelażami łóżek. Dołączony do niego funkcjonalny pokrowiec Merced można wyprać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Pokrowiec ten jest dodany do zestawu również do wyjątkowego modelu SleepMed Hybrid Supreme, którego siedem stref twardości tworzy wkład kieszeniowy z innowacyjnymi sprężynami. Dodatkowo wzbogacony został o piankę wysokoelastyczną z technologią Airforce oraz piankę termoelastyczną, dzięki której podłoże jeszcze bardziej dopasowuje się do ciała użytkownika. Ma również właściwości ortopedyczne, dlatego świetnie nada się dla osób szukających wygody i wsparcia przy niedogodnościach związanych z bólami kręgosłupa. Ostatnią propozycją modelu wykorzystującego siedem stref twardości jest SleepMed Comfort Plus zbudowany na dwóch warstwach pianek: wysokoelastycznej oraz termoelastycznej. Posiada możliwość regulacji ogólnej twardości podłoża aż na 6 poziomach ze względu na odpinany wierzchni top. Model ten dodatkowo ma dołączony pokrowiec Probiotex wykorzystujący technologię aktywnych probiotyków zmniejszających ilość alergenów roztoczy kurzu. Wszystkie prezentowane materace posiadają wysoki poziom wentylacji nagrzanego powietrza, dzięki czemu w ich wnętrzach niemożliwe jest zbieranie się kurzu oraz wilgoci. To świetne rozwiązanie dla osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami, a także dla tych pragnących zadbać o swoje zdrowie i dobry sen.

Strefy twardości w materacach to innowacyjne rozwiązanie, które kompleksowo wspiera sylwetkę każdego użytkownika. To doskonały sposób na zadbanie o własne ciało oraz zapewnienie mu pełnego odprężenia i regeneracji. Dzięki strefom twardości możemy zwiększyć komfort naszego wypoczynku zaznając wartościowego snu, skutkującego uczuciem pełnego relaksu i porannej energii do działania.

Podobne artykuły

Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny?
Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny?
Materace dla aktywnych - jakie powinny posiadać właściwości?
Materace dla aktywnych - jakie powinny posiadać właściwości?
Sypialnia Twoich marzeń - jak ją urządzić?
Sypialnia Twoich marzeń - jak ją urządzić?
Jak sen wzmacnia układ immunologiczny?
Jak sen wzmacnia układ immunologiczny?
Dla kogo twardy, a dla kogo miękki materac?
Dla kogo twardy, a dla kogo miękki materac?
Materace dla kobiet w ciąży
Materace dla kobiet w ciąży
Poduszka a kręgosłup, czyli jak wybrać optymalne podparcie dla głowy i szyi?
Poduszka a kręgosłup, czyli jak wybrać optymalne podparcie dla głowy i szyi?
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?
Sen sekundowy – na czym polega i dlaczego jest tak niebezpieczny?
Sen sekundowy – na czym polega i dlaczego jest tak niebezpieczny?