Szukasz dobrego łóżka z drewna, które stanie w Twojej sypialni na lata? Trafiłeś idealnie! Jeśli chcesz dowiedzieć się, na jakie łóżko drewniane powinieneś postawić, koniecznie zapoznaj się z dalszą treścią naszego niedługiego poradnika.
Nie bez powodu, od bardzo dawna, łóżko z drewna uchodzi za najlepszy mebel z funkcją spania. Naturalny surowiec, z jakiego jest wykonane, idealnie sprawdza się dla dzieci i dorosłych, niezależnie od wieku. To również świetna propozycja dla każdego, kto boryka się z uciążliwymi alergiami.
Łóżka drewniane wykonane z precyzją i z dobrej jakości drewna potrafią być genialną inwestycją na długie lata. A często i rodzinną pamiątką, która z dużym powodzeniem służy wielu pokoleniom.
Jeśli chodzi o wybór właściwego łóżka drewnianego, z którego będziesz zadowolony nie tylko chwilowo, ale przez długie lata, szczególną uwagę zwróć na jego rozmiar, przeznaczenie, stylistykę, kolorystykę i gatunek drewna. Zastanów się również, czy przydatne w Twoim przypadku będą elementy uzupełniające, jak chociażby wysuwane szuflady albo znajdujący się pod całą powierzchnią stelaża pod materac pojemnik na pościel i służący generalnie do przechowywania.
Każdy z tych czynników, pozwalających jednocześnie dokonać podziału łóżek drewnianych na rodzaje, będzie miał również wpływ na ostateczną cenę mebla. W dobrej jakości drewniane łóżko do sypialni zaopatrzysz się oczywiście w stacjonarnych sklepach meblarskich czy bezpośrednio u lokalnego stolarza. Warto też rozważyć opcję kupienia łóżka przez internet, za pośrednictwem strony któregoś z najlepszych producentów, na przykład Hilding
Ta ostatnia opcja zakupu jest szczególnie wygodna dla mieszkańców dużych aglomeracji miejskich, jak chociażby Gdańsk, gdzie czas zdaje się o wiele bardziej pędzić niż gdzieś indziej. Kupienie łóżka online pozwoli Ci zaoszczędzić często długie godziny, które musiałbyś przeznaczyć na dojazd, stanie w korkach czy kolejkach. Poza tym, w e-sklepach często skorzystać można z atrakcyjnych promocji oraz darmowej dostawy.
Dębowe łóżko drewniane uznawane jest za najtrwalsze z dostępnych na rynku. Cechuje je ponadprzeciętna wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.
Łóżko z drewna bukowego – pod względem trwałości – porównać można do wykonanego z dębiny. W tym jednak przypadku musisz liczyć się z o wiele wyższą ceną, z powodu niszowego występowania buku na terenie Polski oraz sporych trudności z jego obróbką.
Olchowe łóżka drewniane cenione są za lekkość, plastyczność i łatwość w obróbce. Jednocześnie każda z tych zalet zalicza się do grona wad, dla których wspólny mianownik stanowi podatność na zarysowania czy wgniecenia.
Z uwagi na powszechne występowanie sosen, łóżka drewniane wykonane z tego gatunku są zdecydowanie najtańszymi na rynku. W dodatku ich dużą zaletą jest ponadprzeciętna antystatyczność, co sprawia, że są wyjątkowo bezpieczne dla alergików. Jednak miękki surowiec, jakim jest sosna, łatwo ulega uszkodzeniom, co działa na jego niekorzyść.
Łóżko z drewna modrzewiowego jest jednocześnie elastyczne i łatwo poddaje się nawet bardzo skomplikowanej obróbce, przez co z łatwością można wykonywać w nim zdobienia. Mimo to, z drugiej strony charakteryzuje się trwałością i solidnością.
Brzozowe łóżka drewniane to nieco droższy, ale i trwalszy zamiennik łóżek sosnowych. Jeśli szukasz mebla, który pozwoli zachować Ci balans między ceną a jakością, postaw na łóżko z drewna brzozowego.
Czas na najdroższą i najbardziej ekskluzywną propozycję, jaką będzie łóżko z drewna egzotycznego. Do produkcji tego typu luksusowych mebli do spania stosuje się najczęściej mahoń albo heban.
Łóżka drewniane mają swoje liczne zalety, ale i wady których nie jest pozbawiony żaden przedmiot użytkowy. Na szczęście te pierwsze znacznie przeważają szalę zwycięstwa na korzyść mebla do spania, wykonanego z naturalnego surowca. Zresztą, zobacz sam.
Pierwszą, wartą zaznaczanie zaletą łóżek z drewna, jest ich antystatyczność. Oznacza to, że w o wiele mniejszym stopniu zbierają opadający kurz niż inne rodzaje mebli z funkcją spania. Regularne przecieranie zwykłą szmatką, nasączoną wodą, zdecydowanie wystarczy, by zachować je w czystości (to stanowi też ich drugą zaletę). Dzięki temu są doceniane zwłaszcza przez osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie, które dopiero na drewnianym łóżku są w stanie spokojnie wypocząć i niepotrzebnie się w nocy nie wybudzać.
Kolejnym godnym zauważenia plusem łóżek drewnianych jest ich uniwersalność. Nie wychodzą z mody i pasują do przeróżnych estetyk wnętrz. Wystarczy im nadać charakteru dodatkami – poduszkami, kocami, narzutami, kapami itd. Można je również dowolną ilość razy przemalowywać na różne kolory.
Te ponadczasowe meble są trwałe i solidne. Dzięki temu posłużą Tobie i Twoim bliskim przez długie lata, w nienaruszonym stanie. Mają jednak też kilka cech, które niekoniecznie dla każdego będą świadczyły na ich korzyść.
Po pierwsze, drewniane łóżko do sypialni wyposażone jest w twarde i najczęściej niskie wezgłowie (zagłówek). By więc swobodnie i wygodnie w nim poczytać książkę lub popracować na laptopie, trzeba dodatkowo podłożyć coś miękkiego pod plecy.
Po drugie, są czasochłonne w pielęgnacji i renowacji. Takie zabiegi wymagają też zastosowania specjalnych środków, dedykowanych do konkretnego rodzaju drewna. Na szczęście nie wykonuje się ich często i zawsze można je zlecić profesjonaliście.
Po trzecie, łóżko drewniane nie będzie odporne na skrajne temperatury – od upałów, po mrozy – ani na wilgoć. Zapewne jednak Twoja sypialnia jest daleka od takich warunków i nie musisz się zbytnio tym przejmować.
Niezależnie od wybranego lóżka zawsze możesz polegać na materacach Sleepmed, które bez względu na styl, wygląd twojego lozka zepewnia ci wygodny sen.
Opracowanie: https://www.zdrowykregoslup.pl/